Kaspy

Border kolie Kaspy
Jméno
Kaspian of
Chovatelská stanice
Tennant
Datum narození
25. 8. 2012
Mikročip
985170002381803
Barva
černobílá
Výška
51 cm
Váha
22 kg
DKK (dysplazie kyčelního kloubu)
A/B (úhlení 108°/107°)
DLK (dysplazie loketního kloubu)
0/0
OCD (osteochondróza ramenního kloubu)
nepostižen
DOV (dědičné oční vady)
prosté (2014, 2016, 2020)
DNA testy
CEA/CL/TNS Normal (by parents), RS Normal (testován)
Bonitační kód
tim bapns nna / A1 U1 W1 B1 J1 R1
Číslo zápisu
CMKU/BOC/6113/12/14
Zkoušky
Fly18, HtM 1, F 1, MD 1, ZOP, ZZO
Výstavy
Velmi nadějná, Výborná, Vítěz třídy, Krajský vítěz, CAC, res.CAC, res.CACIB
Otec
Wendevick Keepsake
Matka
Highland Rose Tennant
Chovatel
Šárka Vajcová

Kaspiánek (= náš medvídek) je velmi učenlivý, chytrý, tvrdohlavý, ale zároveň pohodový pes s nadšením pro práci. Když nasadí ten svůj kukuč, vypadá jako andílek, má ovšem ďáblíka v těle. Rád provádí různé lumpárny, je hravý a člověk se s ním nenudí.

Mohl by být vynikajícím canisterapeutickým psem. Jeho povaha ho k tomu přímo předurčuje. Je klidný, vyrovnaný, přátelský, jen tak něco ho nerozhodí. Miluje lidi a děti, vyhledává jejich pozornost a nechal by se drbat celé hodiny. Když přijíždíme domů, hned jako první skáče na bránu a mrská ocáskem = vítací pejsek, který umí projevit radost :).

Rád přemýšlí, často přijde na věci prostě sám od sebe. Občas se ale chová až svéhlavě a dělá jen to, co zrovna chce :). Není zbrklý, umí být trpělivý, nepřetáčí se, dá se dobře koupit přes pamlsky.

K ostatním zvířátkům (slepice, kočky, morče, králík, potkan atd 😀 ) je nekonfliktní. Do dvou let byl naprostý flegmatik i u psů, ale dospěl a poté se doma ujal pozice vůdce smečky a od té doby je dominantní. Nemá rád cizí psy, kteří se snaží nad něj povyšovat, umí si sjednat pořádek. Miluje vodu, plavání, létající talíř, přetahování o hračky, velké fotbalové míče a fenečky – je to správný milovník gentleman.

Věnujeme se dogdancingu – který ho baví ze všech aktivit asi nejvíce, rád se předvádí, vyhledává kontakt s člověkem, nové triky se dokáže naučit hrozně rychle (hlavně, když za to dostane nějaký pamlsek jako odměnu, to se potom snaží ještě víc 😀 ) a tohle mu prostě jde (složeny zkoušky HtM 1, F 1, MD 1), základní poslušnosti (ZOP, ZZO), obedience a i flyballu – není sice moc rychlý, ale pracuje s chutí a radostí. Běhat přes flyballové překážky a tahat se o uzel, to je úžasný… Moc ho nebaví box s míčkem (nemá místo mozku tenisák totiž :D), ale jakmile udělá otočku a může si zase běžet pro uzel za svojí paničkou, svou “práci” udělá bez chybičky. Zbožňuje házení frisbee, létající talíře bude nosit tak dlouho, dokud mu síly budou stačit :). Ani na výstavním poli se neztratí, odnáší si ohodnocení známkou Výborná a v jeho rodokmenu nalezneme spoustu Multichampionů. Otec MultiCh. WENDEWICK KEEPSAKE – C.I.E., Ch. SK, PL, Ch. ČMKU, JCh. SK, CZ, Klubový šampion. Matka Int. Ch. HIGHLAND ROSE TENNANT – C.I.E., Ch. SK, Ch. ČMKU, Jch. CZ, Klubový šampion.

Je skvělý rodinný společník, náš nejmilejší “medvídeček”. Jeho paničkou se stala v deseti letech má sestřička Pavlínka a on ji bezmezně miluje a i poslouchá, baví ho práce s dětmi.

 

Štěňátka po Kaspiánkovi:

GOLEM – vrh R – 24. 12. 2015
GOLEM – vrh T – 14. 10. 2016
DUNNOTTAR – vrh C – 29. 07. 2018
INESSY – vrh B – 03. 08. 2018
GOLEM – vrh Z – 22. 01. 2020
CRAZY DESTINY – vrh B – 06. 11. 2020