Endy

Border kolie Endy
Jméno
Andy
Chovatelská stanice
z Košic
Datum narození
13. 5. 2010
Datum úmrtí
9. 11. 2019 - rakovina kostí
Mikročip
985170002381803
Barva
černobílá
Výška
52 cm
Váha
18 kg
DKK (dysplazie kyčelního kloubu)
A/A (úhlení 109°/109°)
DLK (dysplazie loketního kloubu)
0/0
DOV (dědičné oční vady)
prosté (2014)
DNA (testováno z krve v LABOKLIN)
TNS Normal (tested), CEA Carrier (tested)
Bonitační kód
lim bapns nna/H2 P1 T3
Číslo zápisu
CMKU/BOC/4029/10/12
Zkoušky
ZOP, ZZO, ZVOP, HtM 1, F1, Fly17
Výstavy
Výborná, Vítěz třídy, Krajský vítěz
Otec
Bak Fešák
Matka
Alisha Tejko
Chovatel
Jana Vostoupalová

Endy (= sporťák a pracant) byl velmi temperamentní pejsek s výbornou povahou, kterého bavily pořád nové a nové věci. Ta pravá borderka tělem i duší 🙂 Kam jsem šla já, tam šel i on a snažil se splnit vše, co mi na očích viděl. Všechny cviky prováděl s nesmírným nadšením, zápalem a v co největší rychlosti. Občas se tedy uměl až přetočit. Byl velmi citlivý na tón hlasu a většinou mu všechno stačilo říci pouze jednou. Člověka uznával jako nejvyšší autoritu, nikdy neměl tendenci se nad pána povyšovat.

Chodili jsme pravidelně na cvičák (PSÍ ŠKOLA PSOLA v Liberci). Věnovali jsme se základní poslušnosti (složeny zkoušky ZOP, ZZO), pro radost jsme dělali agility, dogdancing (zkouška HtM 1, F1), zkusili jsme coursing, výstavy, pasení (složena zkouška ZVOP) a závodně jsme se věnovali našemu nejoblíbenějšímu psímu sportu – flyballu. Závodil v libereckém družstvu CrazyBalls a běhal kolem 4,30s na těch nejvyšších překážkách (35 cm i 32,5 cm).

Byl neutahatelný, nikdy nevěděl, kdy má dost. Vše co dělal, dělal naplno. Na parkuru se měnil v střelu, kterou já se učila “řídit”. Byl rychlý, inteligentní, přátelský a mazlivý. Nikdy nezkazil žádnou legraci a velmi rád se stával středem pozornosti. Byla to přesně ta Border kolie, která má místo mozku tenisák. Dokázal by aportovat snad celý den. Chtěl být ve všem ten nejlepší.

Hned první den si mě omotal kolem své tlapky a jsem šťastná, že jsem měla tu čest ho po svém boku mít 🙂 Byl to takové moje chlupaté štěstíčko. To díky němu jsem si zamilovala tohle dokonalé psí plemeno. Ukázal mi, jak krásný může mít člověk vztah se svým psím parťákem. Rakovina mi ho bohužel vzala moc brzy 🙁 Endík měl na jaře 2019 nádor močového měchýře. Operace dopadla na výbornou, vrátil se dokonce na závodní dráhu a zažili jsme spolu úžasnou flyballovou sezónu – již osmou!!!… Mysleli jsme, že máme vyhráno… Bohužel na konci října nový nález – osteosarkom: zhoubný nádor kostí – obě přední končetiny… bojovat se už nedalo…

NIKDY NEZAPOMENU!!! DĚKUJI PARŤÁKU… první je vždy jen jeden a pro mě jsi to ty <3

 

Štěňátka po Endíkovi:

SOJČÍ PÍRKO – vrh B – narozen 06. 05. 2015

Neroztříděné fotky ze srazu 22. 05. 2016 – sešli jsme se VŠICHNI 🙂 SRAZEM SLAVÍME 1. rok života štěňátek!!!
http://vejuska1991.rajce.idnes.cz/50_sraz_stenatka_Anju_a_Endy_22.5.2016